МАШИНОБУДУВАННЯ

ОСОБЛИВОСТІ АВТОМАТИЗАЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ

На сучасному етапі автоматизація виробництва в машинобудуванні містить весь комплекс заходів: оснащення виробничих ліній сучасних роботизованим обладнанням, впровадження АСУ ТП, автоматизація управління. У машинобудівному виробництві, при впровадженні автоматизації, слід враховувати всі фактори: з інженерної точки зору часто досить складно автоматизувати весь цикл виробництва, і необхідності в цьому може і не бути — досить впровадити автоматизацію на окремих, не пов'язаних один з одним, процесах.

У ливарному цеху, наприклад, автоматизується процес завантаження шихти, контроль температури і заливка металу в форми. Різні датчики, пов'язані з контролером, ланцюг зворотного зв'язку і дистанційне керування можуть знизити до мінімуму участь людини в цьому небезпечному і шкідливому виробництві.

У цехах верстатної обробки вже давно застосовуються токарні, фрезерні та багатопрофільні верстати з ЧПУ, коли участь людини зводиться тільки до введення параметрів в програму і пуск всієї лінійки верстатів. Всі інші операції здійснює спеціалізований комп'ютер. Переміщення заготівлі, установка її на наступний в ланцюжку верстат і контроль розмірів з мікронною точністю виконується автоматично.

Автоматизація технологічних процесів і виробництв в машинобудуванні

Основним фактором автоматизації технологічних процесів і виробництв в машинобудуванні є впровадження АСУ ТП (Автоматизована система управління технологічними процесами), коли управління здійснюється без участі людини. У систему входить автоматизація безперервних, окремих і змішаних технологічних процесів.

В результаті це призводить до збільшення ефективності виробництва, поліпшення якості продукції, що випускається, а так само до розробки та впровадження нових зразків промислової продукції.

  • позиціювання деталей при механічній обробці
  • відкривання / закривання засувок трубопроводів, систем управління, кришок, дверей
  • обдув стисненим повітрям
  • затиск заготівлі
  • визначення положення заготівлі
  • управління подачею системи охолодження
  • вимір деталей
  • безпека
  • установка інструменту
Автоматизація передбачає застосування приладів, машин, пристосувань, що дозволяють здійснювати виробничі ...

Автоматизація передбачає застосування приладів, машин, пристосувань, що дозволяють здійснювати виробничі процеси без фізичних зусиль людини, лише під його контролем.

У всіх автоматизованих процесах застосування сенсорних елементів в якості інформаційних ...

У всіх автоматизованих процесах застосування сенсорних елементів в якості інформаційних датчиків систем управління PLC є необхідною умовою. Вони надають необхідні сигнали про позицію, кінцеві положення або служать в якості імпульсних датчиків для завдання чисельних значень або реєстрації частоти обертання. В даний час індуктивні та місткісні датчики незамінні в промисловому застосуванні. У порівнянні з механічними аналогами, вони мають майже ідеальні властивості: безконтактне спрацьовування, абсолютна зносостійкість, а також висока частота і точність перемикань. Крім цього, вони нечутливі до вібрації, пилу і вологості. Індуктивні датчики безконтактно реагують на всі метали, місткісні датчики реагують майже на всі тверді та рідкі матеріали, такі як метал, скло, дерево, пластик, вода, масло і т.п.

Автоматизовані верстати стають все більш компактними...

Автоматизовані верстати стають все більш компактними. Там, де немає вільного місця для монтажу стандартних оптичних сенсорів, знаходять застосування світлопроводи. Переваги цих систем: електронний дешифратор і оптоелектронні елементи розташовуються окремо від отворів для входу і виходу світлового променю системи. Тому вимірювальні головки оптоволоконних світловодів можуть перебувати і в важкодоступних місцях. Світловоди оптимальні для застосування на малих радіусах дії. Принцип однопроменевого світлового бар'єру: випромінюють і приймальні світлопроводи прокладені окремо. Обидва кінці (головки оптоволоконних світловодів) розташовані навпроти один одного. Переривання світлового променя аналізується за принципом однопроменевого світлового бар'єра. Максимальний радіус дії складає 120 см

Принцип дифузного віддзеркалення: випромінюючі і прийомні світлопроводи знаходяться ...

Принцип дифузного віддзеркалення: випромінювальні й приймальні світлопроводи знаходяться в одній оболонці. У голівці зонда знаходяться і випромінюють, і приймальні світлопроводи. Радіус дії датчиків IFM становить максимум 70 мм.
Обмежений простір: головка оптоволоконного світловода розташована безпосередньо в тому місці, де відбувається зчитування, а пов'язаний підсилювач - в місці, де досить простору для монтажу.
Розпізнавання найдрібніших об'єктів: залежно від типу головки і радіусу дії безпомилково розпізнаються дрібні об'єкти розміром до 0,5 мм. При точному позиціювання об'єкта можна виявити найдрібніші структури, н-р, крок різьблення.
Високі температури: оптоволоконні світлопроводи з металевим покриттям можуть використовуватися при температурі до 290°C, оптоволоконні світловоди з металевим покриттям в силіконовій оболонці - при температурі до 150°C.
Стійкість до хімічної дії: оптоволоконні світлопроводи з металевим покриттям в силіконовій оболонці мають стійкість до впливу багатьох агресивних хімікатів.

Роликовий підшипник - стандартний елемент конструкції верстатів ...

Роликовий підшипник - стандартний елемент конструкції верстатів і устаткування. Правильне функціонування даного рухомого компонента, який здійснює передачу зусилля, є критичним для продуктивної експлуатації техніки і обладнання. В результаті високих статичних і динамічних навантажень під час роботи, а також обмежень конструкції, роликові підшипники найчастіше є ахіллесовою п'ятою обладнання щодо терміну служби. Непередбачені пошкодження підшипників часто призводять до погіршення якості або псування виробів. В даний час промисловий моніторинг роликових підшипників обмежується епізодичним виміром за допомогою ручних інструментів і дорогими централізованими вимірювальними системами, які, через їх високу вартість, має сенс використовувати тільки при моніторингу дорогого устаткування, такого як турбіни і великогабаритні приводи. Датчик EFECTOR OCTAVIS - перший на ринку датчик вібрації з вбудованою системою діагностики роликових підшипників на основі частотного аналізу. Завдяки запатентованому алгоритму діагностики, можна незалежно контролювати кілька підшипників і показувати їх стан за допомогою триколірних індикаторів ("зелений-жовтий-червоний"). Моніторинг та діагностика виконуються в реальному масштабі часу. Датчик може працювати автономно, завдяки цьому відпадає необхідність в дорогих рішеннях для надійної діагностики підшипників. Таким чином, вперше можливий моніторинг невеликих верстатів і елементів обладнання з такою ж якістю, яке забезпечують дорогі системи.

У багатьох виробничих процесах вже неможливо обійтися без ...

У багатьох виробничих процесах вже неможливо обійтися без енкодерів - датчиків кута повороту в якості чутливих елементів для задач точного позиціонування. Вони перетворять обертальний рух в цифровий сигнал. Можливі також вимірювання довжини при застосуванні шестерні і зубчастої рейки або відповідно мірних коліс. Енкодери працюють шляхом безконтактного оптоелектронного сканування. Для цього на валу жорстко закріплюється скляний кодувальний диск.
Розрізняють два основних типи енкодерів: інкрементні і абсолютні енкодери.

КИЇВ ВУЛ. ВІКЕНТІЯ ХВОЙКИ, 21, ОФІС 314

+38 098 383-2-383 (VIBER)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Авторські права 2023 © СТЛ-ГРУПП - Засоби автоматизації та регулювання, клапани, приводи, запірна арматура. Усі права захищені.
Засоби автоматизації і регулювання, клапани, приводи, запірна арматура