Запобіжний клапан

safety valveЗапобіжний клапан - трубопровідна арматура, призначена для захисту від механічного руйнування обладнання і трубопроводів надлишковим тиском, шляхом автоматичного випуску надлишку рідкого, паро- і газоподібного середовища з систем і судин з тиском понад установлений. Клапан також повинен забезпечувати припинення скидання середовища при відновленні робочого тиску. Запобіжний клапан є арматурою прямої дії, що працює безпосередньо від робочого середовища, поряд з більшістю конструкцій захисної арматури і регуляторами тиску прямої дії.

Небезпечний надлишковий тиск може виникнути в системі, як в результаті сторонніх чинників (неправильна робота обладнання, передача тепла від сторонніх джерел, неправильно зібрана тепломеханічна схема і т. Д.), так і в результаті внутрішніх фізичних процесів, обумовлених певною вихідною подією, не передбаченою нормальною експлуатацією. ПК встановлюються скрізь, де може це статися, тобто практично на будь-якому обладнанні, але особливо вони важливі в сфері експлуатації промислових і побутових судин, що працюють під тиском.

Існують і інші види запобіжної арматури, але клапани використовуються найбільш широко внаслідок простоти своєї конструкції, легкості налаштування, розмаїття видів, розмірів і конструктивних виконань.

 
Авторські права 2023 © СТЛ-ГРУПП - Засоби автоматизації та регулювання, клапани, приводи, запірна арматура. Усі права захищені.
Засоби автоматизації і регулювання, клапани, приводи, запірна арматура